اپیدمیولوژی مرگ ناگهانی قلبی در ورزش

تاریخ انتشار : ۱۳۹۶/۰۲/۱۴
ادامه مطلب "اپیدمیولوژی مرگ ناگهانی قلبی در ورزش"

" >

شایعترین علت مرگ ناگهانی قلبی در ورزشکاران زیر ۳۵ سال بیماری های مادرزادی قلبی و بالای ۳۵ سال مشکلات عروق کرونری می باشد.


به گزارش وب‌سایت رسمی ایفمارک، دکتر زهره هراتیان رئیس مرکز پزشکی فیفا ( ایفمارک) گفت: از هر ۲۰۰ هزار ورزشکار یک نفر دچار ایست قلبی منجر به مرگ حین تمرین یا مسابقه می شود. قربانی معمولا مرد است و در ورزش هایی مانند فوتبال ، بسکتبال ، هاکی روی یخ یا فوتبال Hمریکایی به علت علاقمندان زیاد مشتاق به  حضور در این رشته ها مشغول فعالیت هستند.

در جمعیت عمومی مرگ ناگهانی ناشی از مشکلات قلبی  از هر ۱۳۰۰ تا ۱۶۰۰ نفر یک مورد رخ می دهد که اکثرا در جمعیت مسن می باشند ولی  در ورزشی مانند بسکتبال از هر ۳۰۰۰ نفر یک مرگ قلبی رخ می دهد که همچنان این آمار خوشبختانه کمتر از جمعیت عمومی است.

شایعترین علت مرگ ناگهانی قلبی در ورزشکاران زیر ۳۵ سال بیماری های مادرزادی قلبی و بالای ۳۵ سال مشکلات عروق کرونری می باشد. بهترین روش پیشگیری از بروز مرگ ناگهانی قلبی در ورزشکاران  انجام معاینات پیش از فصل می باشد.

مرکز پزشکی ایفمارک آمادگی انجام کلیه معاینات پیش از فصل باشگاه های ورزشی کشور را طبق استانداردهای جهانی  دارد.کانال رسمی ایفمارک را در تلگرام  دنبال کنید.